شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧ فارسي|English|Urdu
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) - مشهد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاري جشنواره فیلم ایران در اسلام آباد

روز دوشنبه مورخ 20 آذرماه 1396 جشنواره فیلم ایراني به همت رايزني فرهنگي ج.ا.ايران در اسلام آباد و بامشاركت خانه فرهنگ ج.ا.ايران- راولپندي ، مركز ملي هنرهاي پاكستان(PNCA) ، مرکز میراث فرهنگ باستانی پاکستان( موزه لوک ورثه) وگروه فیلم آسیایی برای صلح در تالار نمایش مركز هنرهای ملی آغاز شد.

برگزاري مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم ايران در اسلام آباد

آیین افتتاحیه جشنواره هفته فیلم ج.ا.ایران در اسلام آباد باحضور سرکار خانم مريم اورنگ زيب وزير اطلاع رساني و رادیو تلویزیون دولت پاكستان،  آقايان: مهدي
 هنردوست سفير جمهوري اسلامي ايران، شهاب الدين دارايي، رایزن فرهنگی، سيد جمال شاه مديركل مركز ملي هنرهاي پاكستان (PNCA) ، اعجاز گل از چهره های ملی سینمای پاکستان، علی آقا نوری مدیر خانه فرهنگ ج.ا.ایران درراولپندی،  جمعی از هنرمندان سینمای کشور پاکستان، شخصيت هاي برجسته سياسي و هنري و دیپلمات های خارجی مقیم و صدها تن از علاقمندان به هنر فیلم وسینما با اجرای زنده سرود دوکشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پاکستان توسط دانش اموزان ایرانی مجتمع آموزشی امام حسین (ع) برگزار شد.

فيلم هاي ايراني مطابق با ارزش هاي انساني و اسلامي پذیرفته شده جامعه مااست. استفاده از ظرفیت غنی ایران برای احیاء صنعت فیلم پاکستان را خواستاریم (خانم مريم اورنگ زيب وزير اطلاع رساني و ميراث ملي دولت پاكستان

سركار خانم مريم اورنگ زيب وزير اطلاع رسانی و رادیو وتلویزیون دولت پاکستان، فیلم های ایرانی را پرجنب و جوش و مطابق اصول و معیارهای اسلامی عنوان کرد و گفت:پاکستان خواهان استفاده از تجربیات غنی ایران برای احیاء صنعت فیلم کشور است

وي در آیین افتتاح جشنواره فیلم ایران در مرکز هنرهای ملی پاکستان (PNCA)، با ابراز خوشحالی از آغاز نمایش فیلم های ایرانی در پایتخت پاکستان گفت:فیلم
 های ایرانی در پاکستان از هواداران زیادی برخوردار است، زیرا که فیلمسازان ایرانی فیلم هایی می سازند که مطابق ارزش های انسانی و اسلامی جامعه است.

وی گفت:فیلم های ایرانی به گونه ای تهیه شده است که اعضای یک خانواده در کنار همدیگر می توانند فیلم مورد دلخواه خود را از ابتدا تا انتها تماشا کنند

وزیر دولت پاكستان اضافه کرد:در فیلم های ایرانی آنچه که از اهمیت برخوردار است، پیروی نکردن از معیارهای هالیودی است و فیلم ایرانی را می توان هنری منحصر به فرد با معیارهای خاص در جهان توصیف کرد . خانم اورنگ زیب با تشریح اشتراکات فرهنگی هنری و زبانی بین دو کشور همسایه ایران و پاکستان گفت:جوانان و نوجوانان پاکستانی از طریق فیلم های ایرانی می توانند با فرهنگ و تمدن کشور همسایه آشنا شوند.  وی با ستايش و قدرانی از اقدامات سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد- پاكستان برای برگزاری جشنواره "فیلم ایرانی "در پاکستان گفت:تروریسم و افراطی گری بر پیکر جامعه پاکستان ضربات شدیدی وارد ساخته و امیدوارم برگزاری اینگونه جشنواره ها باعث تلطیف شدن فضای جامعه ونزدیکی بیشتر مردم دو کشور همسایه به یکدیگر شود .

وزیر اطلاع رسانی، رادیو وتلویزیون و میراث ملی پاکستان همچنین با بیان رکود شدید صنعت سینمای پاکستان گفت:دولت در تلاش است تا با کمک جمهوری اسلامی ایران که در تهیه و تولید فیلم های سینمایی از تجربه گرانبهای برخوردار است برای احیاء سینمای پاکستان استفاده کند. 

مصمم به گسترش روابط فرهنگی و هنری با پاکستان هستیم؛ سفیر ایران در پاکستان

مهدي هنردوست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تشریح اشتراکات فرهنگی دو کشور همسایه و مسلمان گفت: ایران خواهان تعمیق روابط همه جانبه به ویژه فرهنگی و هنری با پاکستان است، زیرا که از این راه زمینه ارتباط بیشتر مردم هموارتر می شود و ما مصمم به گسترش این روابط هستیم.

 "مهدی هنردوست" در آیین افتتاحیه جشنواره پنج روزه "فیلم ایران " در اسلام آباد پاکستان گفت: برگزاری این جشنواره ها باعث می شود تا زمینه برای آشنایی مردم پاکستان با فرهنگ و هنر غنی ایران فراهم شود. سفیر کشورمان در پاکستان با بیان تهدید تهاجم فرهنگی غرب در جوامع اسلامی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای حمایت از فرهنگ اسلامی ایرانی، موضوع تهیه فیلم هایی با هویت اسلامی برای مردم ایران و کشورهای اسلامی مورد توجه جدی نظام قرار گرفت . وی همچنین با بیان اهمیت تربیت نسل جدید بر اساس معیارهای اسلامی گفت: نسل جدید را باید طوری تربیت کرد که نگهبان میراث گرانبهای فرهنگ اصیل و اسلامی باشند و باید آنها را از خطرات و توطئه های آینده از سوی دشمن آگاه ساخت.

سفیر كشورمان در پاكستان : اضافه کرد: دشمن در پی آن است تا از شیوه های مختلف دل جوانانمان را از ایمان به خدا خالی کند، بنابراین این وظیفه ماست تا جوانان و نوجوانان را از توطئه های شیطانی دشمنان آگاه سازیم و برای پیمودن مسیر درست به آنها کمک کنیم.  هنردوست با اشاره به تولید و انتشار فیلم های غیر اختلاقی هالیودی در جوامع اسلامی گفت: خانواده اساس جامعه اسلامی است و باید برای حمایت و حفاظت از ارزش های اسلامی و ملی قدم برداشته و با ساخت و تبادل فیلم های با ارزش و مطابق با معیارهای جوامع، اجازه ندهیم که جوانان و نوجوانان ما از فرهنگ و تمدن غنی اسلامی فاصله بگیرند . 

وی با بیان اینکه فیلم های ایرانی در جهان توانسته است بر اساس معیارهای انسانی و اخلاقی از جایگاه ویژه برخوردار شود، ادامه داد: فیلم های منحصر به فرد ایرانی اکنون توانسته است توجه جهان را به خود جلب کند و به مقام ممتازی دست یابد. 

 با ترویج برهنگی و تنزل معیارهای فرهنگی در سینما مخالفیم؛ رايزن فرهنگي كشورمان

شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد نیز طي سخناني در مراسم باشكوه افتتاحيه جشنواره فیلم هاي ايراني با بیان روند تکامل صنعت فیلم و سینما در جمهوری اسلامی ایران گفت : سینمای ایران به دو بخش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب تقسیم می شود.  وي سينما را يك پديده مهم براي شناخت فرهنگ يك ملت دانست و گفت: سينما پديده اي است كه با زندگي و جریانات اجتماعي بشري همراه است و چون مخاطبش عموم مردم است همسو با تغير و تحولات فرهنگي، اقتصادي و سياسي آنها نيز تغير مي كنند، سينما در ايران، همواره با تغييرات اجتماعي دچار تحول شده و هرجا اين هماهنگي رخ نداده، با شكست روبه رو شده است. 

وی افزود: پس از پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی ایران ،سینما به مرکزی برای رشد وتوسعه استعداد در زمینه تولید فیلم همراه با اصول وارزش های اسلامی تبدیل شد و به گفته امام خمینی (ره) ما مخالف سینما نیستیم، بلکه با ترویج برهنگی و پَستی معیارهای اخلاقی در سینما مخالف هستیم . ایشان در ادامه به رخداد مهم هنری سینمایی جهان همه ساله با برگزاری منظم فستیوال بین المللی فیلم فجر درتهران اشاره کرد که این اتفاق نگاه جهانیان را به ایران بعنوان کشور فرهنگی وهنری بزرگ معطوف می سازد ایشان درپایان از همه نهادها وارگانها اعم از دولتی وبخش خصوصی پاکستان در
 همکاری ومشارکت دربرگزاری هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران سپاس گزاری و قدردانی کردند.

آقاي سيد جمال شاه، مدير كل شورای ملي هنرهاي پاکستان  طي سخناني جايگاه فيلم هاي ايراني در جهان گفت: جایگاه برتر فیلم های ایرانی در سطح جهانی می گوید:ایران یکی از بهترین کشورهای دارای فیلم های مشهور و منحصربفرد در جهان است و کیفیت و داستان پردازی فیلمهای ایرانی به نحوی است که ناخودآگاه هر بیننده را به سوی خود جلب می کند.  به گفته جمال شاه تنوع و خصوصیات برتر سینمای ایران باعث شده تا تاثیر مثبتی بر اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

"اعجاز گل" کارگران و تهیه کننده و فيلم ساز برجسته پاکستانی نیز طي سخناني با استقبال از نمایش فیلم های ایرانی در اسلام آباد گفت : پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از هنرمندان در پاکستان فکر   می کردند که سینمای ایران وارد مرحله رکود می شود، ولی سخت در اشتباه بودیم سینمای ایران ثابت کرد که در بین صنایع مهم سینمای جهان از جمله هالیوود حرفی برای گفتن دارد.  وی افزود :جا دارد به سینماگران ایرانی که توانستند طی سه دهه گذشته داستانهای نو و الگوهای مناسبی را در صنعت فیلم جهان نهادینه کنند، تبریک بگویم. وی در ادامه گفت: خلق استثنایی فیلم های "جدایی نادر از سیمین" و "فروشنده" در صنعت فیلم ایران می گوید:خلق این نوع فیلم ها باعث شد تا کارگردانان مشهور ایرانی از جمله اصغر فرهادی و مجید مجیدی جوایز بزرگ جشنواره های مهم جهان را از آن خود کنند.


٠٨:٤١ - 1396/09/24    /    شماره : ٦٩٣٨٤٠    /    تعداد نمایش : ٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
دوره بنياد سعدي

خبرگزاري قرآني ايكنا

همايش بين المللي درباره انقلاب اسلامي ايران

ویژہ نامہ بیداری اسلامی ﴿پیغام آشنا﴾

جايزه جهاني كتاب سال 1397

دانشگاه شيراز دوره هاي ايران شناسي مركز بين المللي آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان

کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیع شده

تبريز پائتخت گردشگري كشورهاي اسلامي

كتابخانه سازمان فرهنگ ارتباطات جمهوري اسلامي ايران

خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران

بنیاد سعدی

مدارس اسلامی

اوقات شرعي

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پاکستان

مجتمع آموزشی امام حسین (ع) اسلام آباد

ايران ياد

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر رياست جمهوري

خانه هاي فرهنگ ج.ا.ايران در پاكستان
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 123194
Visitorsofday : 17
Visitorsofpage : 376510
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.0000

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت